Siirry sisältöön

Henkilöhaku

Henkilöhausta löydät mm. Eloisa Etelä-Savon hyvinvointilalueen johdon, palvelualuejohdon, sosiaali- ja potilasasiamiehen ja kirjaamojen yhteystiedot.

Hyvinvointialueen ulkoinen puhelinluettelo kattaa laajemmat Etelä-Savon hyvinvointialueen puhelinyhteystiedot.

Mikäli etsit palvelujen yhteystietoja nämä löytyvät palvelut -sivustolta. Voit kokeilla myös palveluhakua.

Jani Jämsä
Riskienhallintapäällikkö, Onnettomuuksien ennaltaehkäisyn palvelut, Pelastus- ja turvallisuuspalvelut
jani.jamsa@etelasavonha.fi
040 129 5196
Jussi Aarnio
Palvelualuepäällikkö, Diagnostiset- ja tukipalvelut, Terveyspalvelut
jussi.aarnio@etelasavonha.fi
044 351 6482
Petri Alaluusua
Henkilöstöjohtaja, Henkilöstöpalvelut
petri.alaluusua@etelasavonha.fi
040 656 7232
Miia Brunou
Sosiaali- ja potilasasiamies, Etelä-Savon hyvinvointialue
sosiaali.potilasasiamies@etelasavonha.fi
044 3512 818
Ilkka Fritius
Vaikuttavuusjohtaja
ilkka.fritius@etelasavonha.fi
050 602 78
Tuomo Halmeslahti
Pelastuspäällikkö, Pelastus- ja turvallisuuspalvelut, Pelastustoiminnan palvelut
tuomo.halmeslahti@etelasavonha.fi
044 794 3850
Niina Helminen
Palvelupäällikkö, Ikääntyneiden palvelut, Yhteiset palvelut
niina.helminen@etelasavonha.fi
044 794 4002
Marika Huupponen
Sosiaali- ja integraatiojohtaja, Sosiaalipalvelut
marika.huupponen@etelasavonha.fi
044 417 5050
Niina Kaukonen
Ikääntyneiden palvelujen toimialajohtaja, Hyvinvointialueen johto, Ikääntyneiden palvelut
niina.kaukonen@etelasavonha.fi
044 794 4003
Päivi Kauppinen
Palvelualuepäällikkö, Ikääntyneiden palvelut, Sosiaalipalvelut
paivi.kauppinen@etelasavonha.fi
040 198 5430