Siirry sisältöön
sulje tiedote
Etelä-Savossa on voimassa maastopalovaroitus

Avotulen tekeminen on kielletty. Tulen leviämisvaara on suuri maaston kuivuuden vuoksi.

Henkilöhaku

Henkilöhausta löydät mm. Eloisa Etelä-Savon hyvinvointilalueen johdon, palvelualuejohdon, sosiaali- ja potilasasiavastaavan ja kirjaamojen yhteystiedot.

Hyvinvointialueen ulkoinen puhelinluettelo kattaa laajemmat Etelä-Savon hyvinvointialueen puhelinyhteystiedot.

Mikäli etsit palvelujen yhteystietoja nämä löytyvät palvelut -sivustolta. Voit kokeilla myös palveluhakua.

Jani Jämsä
Riskienhallintapäällikkö, Onnettomuuksien ennaltaehkäisyn palvelut, Pelastus- ja turvallisuuspalvelut
jani.jamsa@etelasavonha.fi
040 129 5196
Jussi Aarnio
Palvelualuepäällikkö, Diagnostiset- ja tukipalvelut, Terveyspalvelut
jussi.aarnio@etelasavonha.fi
044 351 6482
Petri Alaluusua
Henkilöstöjohtaja, Henkilöstöpalvelut
petri.alaluusua@etelasavonha.fi
040 656 7232
Satu Auvinen
Palvelualuepäällikkö, Sosiaalipalvelut
satu.auvinen@etelasavonha.fi
044 351 2302
Tuomo Halmeslahti
Pelastuspäällikkö, Pelastus- ja turvallisuuspalvelut, Pelastustoiminnan palvelut
tuomo.halmeslahti@etelasavonha.fi
044 794 3850
Niina Helminen
Palvelupäällikkö, Ikääntyneiden palvelut, Yhteiset palvelut
niina.helminen@etelasavonha.fi
044 794 4002
Marika Huupponen
Sosiaali- ja integraatiojohtaja, Sosiaalipalvelut
marika.huupponen@etelasavonha.fi
040 359 7659
Titta Immonen
Rekrytointikoordinaattori, hoitajat ja ohjaajat, Rekrytointiyksikkö
titta.immonen@etelasavonha.fi
040 359 7980
Christian Juhola
Pelastus- ja turvallisuuspalvelujen toimialajohtajan vastuuassistentti
christian.juhola@etelasavonha.fi
040 354 6741
Satu Karvonen
Tulosaluepäällikkö, Mielenterveys- ja päihdepalvelut
satu.karvonen@etelasavonha.fi
040 359 7758