Siirry sisältöön

Hyvinvointialueen viestinnän pääkanava on verkkosivu www.etelasavonha.fi. Hyvinvointialueen tiedotteet julkaistaan verkkosivujen lisäksi hyvinvointialueen Facebook ja X -tileillä. Hyvinvointialueen sosiaalisen median kanavat löydät nimellä Etelä-Savon hyvinvointialue ja käyttäjätunnuksella @etelasavonha.

Eloisan kuva- ja logopankki

Etelä-Savon hyvinvointialue Eloisan kuva- ja logopankki on vapaasti median käytettävissä. Kuvissa mainittava lähde ”Kuva: Etelä-Savon hyvinvointialue”.

Kuvien ja logon käytöstä voi kysyä tarvittaessa lisätietoa viestintäasiantuntijoiltamme.


Yhteystiedot

Suvi Sikstus, viestintäpäällikkö, suvi.sikstus@etelasavonha.fi, p. 044 417 3328

Etelä-Savon hyvinvointialuetta koskevat lausunnot ja kannanotot
Santeri Seppälä, hyvinvointialuejohtaja, santeri.seppala@etelasavonha.fi, p. 040 359 6934

Kaikki viestinnän yhteystiedot:

Tarja Jääskeläinen, viestintäasiantuntija
pelastus- ja turvallisuustoimialan päivittäis- ja verkkoviestinnän tuki
pelastustoimen media- ja kriisiviestintä sekä turvallisuusviestintä
tarja.a.jaaskelainen@etelasavonha.fi, p. 050 311 7561

Henriikka Krasila, viestintäasiantuntija,
konsernipalvelujen toimialan päivittäis- ja verkkoviestinnän tuki
uutiskirjeet ja sosiaalinen media
henriikka.krasila@etelasavonha.fi, p. 040 359 9073

Antti Kääriäinen, viestintäasiantuntija
ikääntyneiden palvelujen toimialan päivittäis- ja verkkoviestinnän tuki
viestinnän verkkopalvelujen kehittäminen
visuaalisen ilmeen hallinta ja graafinen suunnittelu
antti.kaariainen@etelasavonha.fi, p. 040 359 8009

Saara Pasanen, viestintäasiantuntija
sosiaalipalvelujen toimialan sekä Vaalijalan osaamis- ja tukikeskuksen päivittäis- ja verkkoviestinnän tuki
saara.pasanen@etelasavonha.fi, p. 044 389 9698

Jussi Salminen, viestintäasiantuntija
terveyspalvelujen toimialan päivittäis- ja verkkoviestinnän tuki
valokuva- ja videotuotannot
esitteet ja julkaisut
jussi.salminen@etelasavonha.fi, p. 040 359 9744

Sanna Piskonen, viestintäasiantuntija
hankkeiden päivittäis- ja verkkoviestinnän tuki sekä hankeviestinnän materiaalit
sanna.piskonen@etelasavonha.fi, p. 040 359 9828

Jouni Vauhkonen, erityisasiantuntija, vaikuttajaviestintä
aluehallituksen ja aluevaltuuston viestintä
jouni.vauhkonen@etelasavonha.fi, p. 040 571 6349

Sivua muokattu 13.2.2024