Siirry sisältöön

Henkilöhaku

Henkilöhausta löydät mm. Eloisa Etelä-Savon hyvinvointilalueen johdon, palvelualuejohdon, sosiaali- ja potilasasiavastaavan ja kirjaamojen yhteystiedot.

Hyvinvointialueen ulkoinen puhelinluettelo kattaa laajemmat Etelä-Savon hyvinvointialueen puhelinyhteystiedot.

Mikäli etsit palvelujen yhteystietoja nämä löytyvät palvelut -sivustolta. Voit kokeilla myös palveluhakua.

Kimmo Kuosmanen
Terveyspalvelujen toimialajohtaja, Hyvinvointialueen johto, Terveyspalvelut
kimmo.kuosmanen@etelasavonha.fi
040 656 7885
Tuula Kärkkäinen
Palvelualuepäällikkö, Ikääntyneiden palvelut, Kotiin annettavat palvelut, Sosiaalipalvelut
tuula.karkkainen@etelasavonha.fi
044 417 3835
Antti Laurikainen
Hallintopäällikkö, Konsernipalvelut
antti.laurikainen@etelasavonha.fi
044 351 2502
Annamari Lausas
Asiantuntija, Rekrytointiyksikkö
annamari.lausas@etelasavonha.fi
040 481 6078
Seppo Lokka
Pelastus- ja turvallisuuspalvelujen toimialajohtaja, Hyvinvointialueen johto, Pelastus- ja turvallisuuspalvelut
seppo.lokka@etelasavonha.fi
040 359 7864
Sanna Luokkamäki
Palvelualuepäällikkö, Geriatrinen osastopalvelu, Ikääntyneiden palvelut
sanna.luokkamaki@etelasavonha.fi
044 351 6371
Jaana Luukkonen
Johtajaylilääkäri, Hyvinvointialueen johto
jaana.luukkonen@etelasavonha.fi
044 417 3620
Lotta Lähteenmäki
Rekrytointikoordinaattori (asiantuntijat, konserni, pelastustoimi), Rekrytointiyksikkö
lotta.lahteenmaki@etelasavonha.fi
040 615 5379
Sonja Mehtonen
Asiakas- ja potilasturvallisuuspäällikkö, Pelastus- ja turvallisuuspalvelut
sonja.mehtonen@etelasavonha.fi
040 359 8264
Jukka Mielonen
Digijohtaja, Tietohallinto
jukka.mielonen@etelasavonha.fi
050 549 3285